21 marca br. odbyła się na Wydziale Informatyki obrona pracy doktorskiej mgra inż. Marcina Pietrasa , byłego już doktoranta w Katedrze Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej. Rada Wydziału podjęła uchwałę o nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka.

Promotorem pracy doktorskiej nt "Syntaktyczna i semantyczna analiza danych tekstowych z wykorzystaniem modeli Markowa realizowanych sprzętowo" był dr hab. inż. Przemysław Klęsk, prof. ZUT.

W obronie uczestniczył recenzent pracy dr hab. Krzysztof Jassem, prof. UAM z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gratulujemy!