Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Nowa siedziba WI

Nowa siedziba Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do jednego z najważniejszych momentów Wydziału Informatyki.
Zgodnie z koncepcją rozwoju Uczelni i planami reorganizacji kampusów ZUT dobiega końca konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej nowego budynku Naszego Wydziału. Minął właśnie termin nadsyłania prac konkursowych (18 kwietnia 2023 r.). Bardzo nas cieszy, że konkurs wzbudził spodziewane zainteresowanie – nadesłano aż 36 projektów.

W najbliższym czasie projekty zostaną ocenione przez sąd konkursowy pod przewodnictwem Sędziego Konkursowego Macieja Miłobędzkiego, reprezentującego Stowarzyszenia Architektów Polskich – SARP O/Warszawa.

Kibicując pracom sędziów, mamy nadzieję, że wybrany zostanie projekt na miarę oczekiwań pracowników i studentów Wydziału oraz całej społeczności Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Liczymy także, że nowy budynek Wydziału Informatyki w niedalekiej przyszłości dołączy do zaszczytnego grona reprezentacyjnych inwestycji, które zostały zrealizowane w ostatnich latach w naszym mieście.

Wszystkie materiały z wytycznymi do konkursu znajdują się na stronie https://konkurswi.zut.edu.pl/

Licznik odlicza czas, który pozostał do oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu, które będzie miało miejsce w piątek, 28 kwietnia 2023 roku, o godz. 11:00.

Transmisja z uroczystości ogłoszenia wyników konkursu dostępna będzie pod adresem: 
https://www.youtube.com/live/jHTucTeqGPg