Dr hab. inż. Przemysław Korytkowski, prof. ZUT laureatem programu "Nauka dla Społeczeństwa II"

Projekt pt. „System informatyczny do analizy bibliografii polskich tekstów naukowych” przygotowany przez dra hab. inż. Przemysława Korytkowskiego, prof. ZUT znalazł się na liście laureatów programu "Nauka dla Społeczeństwa II" i otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 735 800,00 zł.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji Państwowym Instytutem Badawczym zamierza opracować system informatyczny oraz algorytmy wykorzystujące metody sztucznej inteligencji, metody uczenia maszynowego oraz przetwarzanie języka naturalnego do automatycznej ekstrakcji cytowań z przypisów dolnych z tekstów naukowych w języku polskim.
Wytworzony w projekcie system informatyczny zostanie udostępniony środowisku akademickiemu i wydawniczemu na otwartej licencji.
Wykorzystanie tego narzędzia przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności osiągnięć polskich badaczy poprzez wzbogacenia zasobów bibliograficznych o metadane polskich publikacji.

Więcej na stronie ZUT: