5 kwietnia 2017 roku Wydział Informatyki po raz czwarty gościł przyjaciół i znajomych r@bbIT’a. Konferencja r@bbIT to prelekcje technologiczne, pokazy, targi pracy, a przede wszystkim przestrzeń do budowania relacji akademicko-biznesowych.

W tym roku wśród przyjaciół znaleźli się dziekan Wydziału Elektrycznego – dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. nadzw., Marek Kubik - Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej oraz Joanna Niemcewicz - Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, władze WI, przedstawiciele firm, pracownicy oraz studenci (nie tylko informatyki) i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Otwarcia konferencji dokonał dziekan Wydziału Informatyki – dr hab. inż. Jerzy Pejaś, który w kilku słowach zaprezentował wydział i wręczył podziękowania zespołom biorącym udział 1 kwietnia br. w wydarzeniu pod nazwą Wielki Test SzczecINformatyczny. Podziękowania otrzymały zespoły z firm IAI S.A, Consileon oraz Tieto, a także zespół Wydziału Elektrycznego.

W tym roku uczestnicy mogli wysłuchać 6 różnych prelekcji z szerokiego wachlarza tematów związanych z IT, od automotive, poprzez technologie lokalizacyjne i podejście zwinne, rozwiązania oparte na ESB i BizTalk, projektowanie 3d, aż po personal branding i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie kim jest programista.

Targi pracy to, od początku istnienia wydarzenia, najbardziej widoczny element konferencji r@bbIT. Tegoroczna edycja zgromadziła 30 firm i około 2000 uczestników, którzy odbyli prawie 2500 rozmów dotyczących ofert praktyk, staży i zatrudnienia. W tym roku byli z nami: Aply, Asseco Data Systems, Avid Technology, brightONE, Consileon Polska, DGS Business Services, Fabryka Gier, Fundacja Netcamp, Geomar SA, GlobalLogic, Gryftec, GSK IT (Poznańskie Centrum Usług Biznesowych), Heuthes, home.pl, IAESTE, IAI, Icotera, Intive, Stowarzyszenie Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Locon, Meelogic Consulting AG, Mobica Limited, Nordic Consulting & Development Company, Pekao, PSI Poland, Red Sky, Squiz Poland, Technopark Pomerania oraz Tieto.
Dużo emocji dostarczył turniej CS:GO 1v1 zorganizowany przez firmę RedSky.

Uczniom szkół ponadgimnazjalnych r@bbIT zaproponował wizytę w Laboratorium Szybkiego Prototypowania, Laboratorium Multimedialnym oraz w serwerowni, a także w pracowni Studenckiego Koła Naukowego WiWav. W Wydziałowym Punkcie Informacyjnym uczniowie zapoznawali się z ofertą dydaktyczną i zasadami rekrutacji.

Mamy nadzieję, że relacje nawiązane podczas konferencji r@bbIT będą podstawą do budowania dalszej współpracy.