r@bbIT 2019

3 kwietnia 2019 roku Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz szósty gościł przyjaciół i znajomych r@bbIT’a. Konferencja r@bbIT to prelekcje technologiczne, pokazy, targi pracy, a przede wszystkim przestrzeń do budowania relacji akademicko-biznesowych i niekończące się rozmowy, które w murach gościnnego Wydziału Informatyki często są tylko początkiem dalszej współpracy.

Zaproszenie na r@bbIT przyjął Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin, Bożena Śmiałkowska, Prorektor ds. Kształcenia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Krzysztof Okarma, Dziekan Wydziału Elektrycznego ZUT, a także 26 firm – wystawców oraz prawie 2000 uczestników – studentów i uczniów, którzy chcą swoje życie zawodowe związać z IT.

Wykład otwierający „Gdy zero i jedynka nie wystarczają - programista w cyfrowej przyszłości” poprowadził Jakub Borowczyk, Prezes Stowarzyszenia Klaster IT Pomorze Zachodnie oraz Dyrektor zarządzający infinIT CodeLab wraz z Robertem Rychcickim, infinIT Code Lab, absolwentem Wydziału Informatyki ZUT.

Podczas otwarcia wydarzenia, z rąk Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Bożeny Śmiałkowskiej, prof. ZUT oraz sponsorów – przedstawicieli firm Consileon i RedSky, nagrody otrzymali laureaci siódmego finału Ogólnopolskiego Konkursu PING. Najlepszymi programistami po trzech etapach konkursu okazali się Krzysztof Obłonczek (Wadowice), Dawid Sygocki (Radom), Paweł Malisz (Dębica), Mateusz Dryjański (Szczecin) oraz Michał Matłoka (Kalisz).

W tym roku uczestnicy mogli wysłuchać 12 różnych prelekcji z szerokiego wachlarza tematów związanych z IT. Mówiono o chmurach „bez serwerów”, o rynku gier komputerowych, o ciekawych projektach realizowanych w szczecińskich firmach, o przydatnych narzędziach i wreszcie o tym dlaczego warto mieszkać i pracować w Szczecinie.

Studenci z Koła Naukowego „Grupa.NET” zaproponowali uczniom szkół ponadgimnazjalnych warsztaty z zakresu tworzenia gier komputerowych oraz zarządzania czasem i stresem. Pokazali również, jak złożyć własną drukarkę 3d i podkręcić wydajność komputera.

W tym roku byli z nami: ARMS, Apptimia, Asseco Data Systems, Avid Technology, Consileon Polska, DGS Business Services, Fundacja Netcamp, GlobalLogic, Gryftec, home.pl, IAI, Icotera, infinIT CodeLab, Infoludek, Intive, Kongsberg Maritime Poland, Meelogic Consulting Polska, Mobica Limited, Nordic Consulting & Development Company, Oskar Wegner, RayNET Polska, Red Sky, Stowarzyszenie Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Squiz Poland, Tidio oraz Tieto, a także uczniowie z Technikum Informatycznego SCI, Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, Technikum Technologii Cyfrowych, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie oraz z Centrum Edukacji Zdroje.

Więcej informacji o wydarzeniu r@bbIT: http://rabbit.zut.edu.pl/

Więcej informacji o konkursie PING: http://www.wiping.pl/

r@bbIT w mediach: TVP Szczecin i Radio Szczecin.