Gala Nowe Technologie dla Dziewczyn 2020

Klaudia Góralska, studentka Wydziału Informatyki, znalazła się w gronie 25 najzdolniejszych studentek informatyki i kierunków pokrewnych programu stypendialnego prowadzonego przez firmę Intel Technology przy współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Laureatki programu "Nowe technologie dla dziewczyn" wyłoniono po raz 6.

Klaudia Góralska jest studentką czwartego roku na kierunku Informatyka. Interesuje się programowaniem i projektowaniem aplikacji webowych. Obecnie pracuje nad aplikacją w ramach pracy inżynierskiej, która umożliwi tworzenie spersonalizowanych rankingów obejrzanych seriali. Wśród swoich największych sukcesów studentka WI wymienia udział w 24-godzinnym hackathonie NASA Space Apps Challenge. Zespół, w którym pracowała, znalazł się gronie czterech polskich drużyn, które zakwalifikowały się do kolejnej rundy konkursu, opracowując aplikację ICFire, umożliwiającą zgłaszanie pożarów.

W czasie gali inauguracyjnej gratulacje Pani Klaudii złożył dr hab. inż. Jerzy Pejaś, dziekan Wydziału Informatyki. "Jestem przekonany, że Pani Klaudia Góralska, a także wszystkie pozostałe laureatki programu, dobrze wykorzystają szanse, które daje im stypendium oraz możliwość kontaktu z zaawansowanymi technologiami i mentorami firmy Intel". Dziekan WI pogratulował także twórcom programu, wskazując potrzebę istnienia tego typu inicjatyw.

Klaudia Góralska jest drugą studentką Wydziału Informatyki, uhonorowaną w programie stypendialnym "Nowe technologie dla dziewczyn". W roku 2017 stypendium otrzymała Olga Chróstowska.

Gala inaugurująca - relacja na YouTube.