'Seeds for the Future

Po raz drugi Student Wydziału Informatyki, Krzysztof Palczewski, został laureatem konkursu "Seeds for the Future" i po raz kolejny miał zaszczyt reprezentowania uczelni w Chinach.

"Seeds for the Future" to międzynarodowy program firmy Huawei, który ma na celu wspieranie obszaru edukacji technologicznej i dedykowany jest studentom kierunków ICT.
Laureaci inicjatywy zyskują możliwość odbycia warsztatów technologicznych i kulturoznawczych w głównej siedzibie Huawei w Chinach, a także możliwość rozwoju zawodowego w Huawei Polska.

Projekt konkursowy Krzysztofa Palczewskiego dotyczący technologii 5G został uznany za najlepszy w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W tej edycji konkursu zostało wyłonionych łącznie 8 studentów z Polski, a wśród nich także student z Wydziału Elektrycznego naszej uczelni – Paweł Grochocki.
W maju odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w siedzibie Huawei Polska w Warszawie, a tuż po niej studenci odbyli podróż do Chin.

Wyjazd jest ogromną okazją do nabycia niezbędnego doświadczenia oraz poszerzenia swoich umiejętności – zarówno tych technologicznych jak i miękkich. Dodatkowo na początku wyjazdu studenci mają możliwość uczestniczenia w kursie języka chińskiego na Beijing Language and Culture University, nie tylko rozwijając swoje zdolności językowe, ale także poznając kulturę i tradycje Chin.
Warsztaty technologiczne odbywały się w głównej siedzibie firmy Huawei w Shenzhen pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin i obejmowały takie tematy jak Cloud Computing, IoT oraz 4G Base Stations.

Gratulujemy!