RUC

W dniach 11-12 października br. już po raz 21., ale po raz pierwszy w Dziwnowie, w Ośrodku Wypoczynkowym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, przy wyjątkowo sprzyjającej aurze, odbyła się konferencja naukowa RUC’2018, pod oficjalną nazwą „The 21st Conference on Reconfigurable Ubiquitous Computing”.

Otwarcia konferencji dokonał Prodziekan ds. Kształcenia Mirosław Łazoryszczak. Do niedawna konferencja RUC posiadała zasięg ogólnopolski, od kilku edycji jest także otwarta na uczestników z zagranicy, stąd zmiana nazwy konferencji wraz z adekwatnym rozszerzeniem zakresu tematycznego, przy jednoczesnym zachowaniu już ugruntowanego i doskonale rozpoznawanego w środowisku akronimu.

W trakcie obrad, podczas trzech sesji plenarnych wygłoszono 19 referatów. Poszczególne sesje miały wysoki poziom merytoryczny i wzbudzały zainteresowanie uczestników wyrażające się w dyskusjach zarówno podczas sesji jak i w kuluarach.

W obecnej edycji konferencji uczestniczyli przedstawiciele: Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechniki Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Białostockiej, Politechniki Warszawskiej, University of York, Pukhov Institute for Modeling in Energy Engineering NASU oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.