W tym semestrze na Wydziale Informatyki odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu na najlepszą, własnoręcznie napisaną grę komputerową. Studenci II roku kierunku Informatyka rywalizowali w ramach przedmiotu Gry komputerowe o miejsce na podium, realizując swoje własne, tworzone od podstaw projekty ekscytujących gier w środowisku 3D.

Patronem tegorocznej edycji konkursu była firma Huuuge Games, która zapewniła laureatom fantastyczne nagrody oraz zaproponowała najlepszym staż w swojej siedzibie. Podczas ceremonii ogłoszenia wyników przedstawiciel Huuuge Games oraz absolwent Wydziału Informatyki, Pan Bartosz Taudul, przedstawił w unikalny sposób polską branżę tworzenia gier, pozwalając studentom spojrzeć na tematykę z zupełnie innej strony.

W konkursie wzięło udział 37 autorów wyjątkowych gier, spośród których udało się wyłonić 7 laureatów, którzy stanęli na podium oraz 12 osób, które uhonorowano wyróżnieniami.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:

I miejsce:
Piotr Cegielski - gra "STAR WNRS: Space Battles"

II miejsca ex aequo:
Anna Plust - gra "SuperTanks!"
Jakub Izbicki - gra "Tower Crush"
Tomasz Wychocki - gra "Złoty pociąg"

III miejsca ex aequo:
Piotr Jędrzejczak
Sławomir Smoliński - gra "Trapped Under Ice"
Aleksander Grobicki-Madej

Wyróżnienia:
Joanna Lewandowska - gra "The Maze"
Szczepan Świtlik - gra "Lars the Archer"
Oskar Cieślikiewicz - gra "OrcSuperStrike"
Michał Chrzanowski - gra "Booster"
Przemysław Gawlas - gra "a."
Krystian Kaniewski - gra "Dungeon Runner"
Łukasz Jacniacki - gra "Tank Hunter"
Tomasz Michalak - gra "Ucieczka z lochu"
Paweł Grabowski - gra "Ravine Defender"
Michał Żaboklicki - gra "Game"
Mateusz Bulak - gra "Space Brick 9000"
Edyta Szczepańska - gra "Idylla Flier"

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!