Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

r@bbIT’2024 – zapraszamy na targi pracy branży IT

17 kwietnia 2024 roku w godz. 10.00-14.00 na Wydziale Informatyki ZUT, Żołnierska 52, odbędą się targi pracy branży IT.

Po raz dziewiąty r@bbIT będzie wydarzeniem budującym relacje akademicko-biznesowe branży IT. Zainteresowanych karierą informatyka, zachęcamy do zweryfikowania doniesień medialnych dotyczących warunków pracy i płac. Wystawcy-firmy czekają na osoby, dla których informatyka jest pasją i wiążą z nią swoją przyszłość. Ważnym elementem tegorocznych targów będzie prezentacja prac przygotowanych w ramach inżynierskiego projektu zespołowego przez studentów Wydziału Informatyki. 

Interesująco zapowiadają się szczególnie dwa wystąpienia w ramach bloku W świecie AI: "Czy korzystanie z AI to droga do więzienia? O AI i naruszaniu cudzych praw autorskich słów kilka." oraz "Kto kodem wojuje, od kodu ginie – czy AI będzie chciała zatrudniać programistów?". 

Drodzy Studenci! To przede wszystkim dla Was zaprosiliśmy na Wydział Informatyki największe firmy działające w Szczecinie związane z IT. Wykorzystajcie szansę. Poznajcie pracodawców, ich oczekiwania i zasady rekrutacji. 

Drodzy Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych! Zapraszamy do udziału w targach pracy – już teraz sprawdźcie jakie oczekiwania mają pracodawcy, tak żeby właściwie pokierować swoją dalszą edukacją. Przy okazji zapraszamy na stoisko informacyjne Wydziału Informatyki - tu, poza informacjami związanymi z rekrutacją na studia, dowiecie się czego uczymy (a uczymy wielu przydatnych rzeczy 🙂). Dodatkowo zapraszamy Was na zajęcia przygotowane przez pracowników WI. 

Szczegółowy program wydarzenia: rabbit.zut.edu.pl

https://www.facebook.com/rabbIT.WIZUT 

Konferencja na temat nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji i biznesu

W środę, 20 marca przekroczyliśmy granice naszego województwa i uczestniczyliśmy we wspaniałym wydarzeniu Gorzów Future Leaders Expo! Było to forum stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy chcą kształtować swoją przyszłość i stać się liderami jutra. Wydarzenie podzielono na 3 panele prelekcyjne oraz strefę expo wystawców. Tematyka dyskusji poruszała zagadnienia związane z branżą technologiczną, biznesową i edukacyjną.

Wśród prelegentów w panelu pt. "Jak bronić się przed sztucznie wygenerowaną dezinformacją w sieci" znalazł się pracownik naszego Wydziału - mgr. inż Łukasz Cierocki, asystent w Katedrze Inżynierii Oprogramowania i Cyberbezpieczeństwa Wydziału Informatyki ZUT, prelegent na konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowymi oraz specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i dezinformacji. Uczestniczył w dynamicznej dyskusji, podczas której błyskotliwie i profesjonalnie argumentował konieczność dbania o bezpieczeństwo w sieci, wymienił poglądy na temat dezinformacji i fake newsów oraz roli narzędzi sztucznej inteligencji wykorzystywanych do generowania nieprawdziwych treści.

Stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, obfitowało w ciekawe sprzęty i nowinki technologiczne. Zaprezentowaliśmy potencjał naszej Uczelni jako miejsca gdzie badamy i wytwarzamy najnowsze technologie! Wydział Informatyki reprezentowało SKN WIWAV obok reprezentantów Wydziału Elektrycznego i Wydziału Inżynierii Mechanicznej i mechatroniki.

Czekamy na kolejną edycję i gratulujemy wspaniałej imprezy na najwyższym poziomie!!!

Uroczyste wręczenie nagród laureatom XV konkursu "Młodzi Mistrzowie"

W siedzibie Ministrestwa Cyfryzacji, w dniu 7 marca 2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV edycji konkursu „Młodzi Mistrzowie”, organizowanego przez Forum Teleinformatyczne. Wicepremier Krzysztof Gawkowski przywitał autorów oraz opiekunów wyróżnionych prac. Celem organizacji tego wydarzenia było zwiększenie zainteresowania i udziału studentów i doktorantów oraz uczelni w poznawaniu i rozwiązywaniu problemów budowy nowoczesnego systemu informacyjnego państwa. Minister podziękował za wkład w rozwój cyfryzacji, docenił osiągnięcia studentów, którzy stworzyli prace konkursowe mające jednocześnie zastosowanie w medycynie, analizach sieci komunikacyjnej, procesach rekrutacyjnych na studia, a powstałe metody matematyczne są wykorzystywane w cyberbezpieczeństwie.

Autorzy przygotowywali prace w dwóch dziedzinach: ekonomicznych aspektów informatyzacji państwa i problemów transformacji cyfrowej. Naszą uczelnię reprezentowali doktoranci mgr inż. Andrii Shekhovtsov i mgr inż. Bartłomiej Kizielewicz pod opieką dra inż. Wojciecha Sałabuna. Przedstawili oni swoją pracę zatytułowaną: "Uniwersalna biblioteka do rozwiązywania wielokryterialnych problemów decyzyjnych". Praca została doceniona przez Jury i otrzymała Nagrodę Specjalną w kategorii "Praca o największym pierwiastku algorytmicznym", której Głównym Partnerem była Fundacja Rozwoju informatyki.

 

Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie na spotkania z kandydatami na Rektora ZUT

Serdecznie zapraszamy na spotkania z kandydatami na Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, które odbędą się w auli 126 WI II (ul. Żołnierska 52) w wyznaczonych terminach:

prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy – wtorek, 12 marca 2024r. godz. 8.30 – 10.00

prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor – wtorek, 19 marca 2024r. godz. 8.30 – 10.00

dr hab. inż. Arkadiusz Terman, prof. ZUT – środa, 20 marca 2024r. godz. 13.00 – 15.00

prof. dr. hab. inż. Jacek Przepiórski – piątek, 5 kwietnia 2024r. godz. 08.30

 

Zapraszamy!